Závěrečný turnaj pro Vláďu Pitaše, ale rok ovládl Ondra Surán

28.12.2023

Poslední turnaj roku 2023 se odehrál 27.12.2023 na mazacím modelu Bourbon Street o délce 40 stop. Hrálo se o dnešní umístění a sbírali se i poslední body do ročního žebříčku.

Turnaje se zúčastnilo 24 hráček a hráčů. Po 6ti kvalifikačních hrách byl na tom nejlépe Kolja Fufalko s fenomenálním součtem 1323. Spolu s dalšími sedmi nejlepšími postoupil přímo do Finále. Posledním přímo postupujícím byl Franta Staněk. Za ním dalších 16 postoupilo do semifinále na 2 hry, aby se pokusili projít do Finále. Posledním postupujícím se stala Lenka Zvěřinová, ovšem jen díky tomu, že Jirka Kutáč musel z turnaje předčasně odejít...

Finále ovládl Vláďa Pitaš se součtem 659 před druhým Ondrou Suránem (613) a třetím Vláďou Kutáčem (610). Gratulujeme! Nához turnaje ukázal Kolja Fufalko (257) a Magda Dvořáková (223). Nejlepší seniorem byl vyhlášen logicky Vladimír Pitaš a nejlepším hráčem kat. B Vladimír Kutáč. Nejlepší ženou turnaje se stala Magda Dvořáková, celkově na 4. místě. Podívat se na ně můžete v přiložené fotogalérii níže.

Jelikož dnes šlo o poslední turnaj série 2023, byly rozdány odměny také za umístění v Ročním žebříčku 2023. Tady už bylo předem jasno o 1. místě, o vítězství již Ondřej Surán přijít nemohl. 

Turnaje se dnes ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit Milan Soušek a tak měli Anna a František Brokešovi zjednodušenou pozici. Oba své postavení uhájili, shodně získali 490 bodů, ale Fanda má na kontě lepší umístění, než Anička. A tak František Brokeš má 2. místo, Anna Brokešová třetí. Roční vítěze tak tady můžeme vidět na fotce. Nejvyšší hry v průběhu celého ročníku ukázali Ondra Surán a Anna Brokešová. Nejlepší ženou ročníku se stala Anna Brokešová.

Níže se podívejte na fotky z dneška (vyhlašování jak dnešních, tak i celoročních nejlepších hráček a hráčů). Série Kaštanka Open 2023 se zúčastnilo celkem 70 hráček a hráčů, kteří se do akce aktivně zapojili. Děkujeme zcela všem, kteří tak učinili.

Kaštanka Open je otevřena i v roce 2024, termíny konání a Propozice 2024 jsou již na světě. Srdečně zveme k účasti kohokoliv bez omezení. Série je vhodná pro děti, juniory, dospělé, i seniory, a to bez rozdílu výkonnosti. Dětem, juniorům, ženám a seniorům přidáváme bonusové hendykepy, stejně jako těm, kteří mají až dosud slabší výsledky. Věříme, že se budeme setkávat na centru Kaštanka pravidelně, nejen na této bowlingové sériii.

Na Propozice a termíny 2024 se podívejte TUDY, na pozvánku na nejbližší turnaj Kaštanky Open rovněž TUDY. Propozice doznaly mírných změn oproti roku 2023, jde však o změny nepodstatné, s minimálními dopady na hry jako takové.

Díky všem za účast v roce 2023, srdečně zveme do roku 2024!