Skupina Kolín A

26.02.2023

Liga skončila. 4. kolo mají Nesmrtelný, ale celkovým vítězem jsou Jeleni.

Poslední čtvrté kolo byli spíše v klidu Jeleni, kteří už před zahájením měli postup do Republikového finále jistý. Možná i tento fakt byl pro ně trochu demotivující, anebo se prostě nedařilo? 18 bodů, na to nebyli dříve Jeleni zvyklí, dnes končí až na 4. místě. Dnes zabojovali Nesmrtelný, kteří prohráli pouze s Jeleny a získali 24 bodů. Právě díky dnešku a lepšímu celkovému průměru předskočili před Osečáky a s Jeleny tak postupují do Finále. Osečáci měli našlápnuto, ale právě ten důležitý zápas s Nesmrtelnými nezvládli, což se jim stalo osudným. 20 bodů na postup nestačí. Slušně se dnes ukázal i Dr. Bowling zejména díky Václavě Havelkové. Nesmrtelné proto vidíme i na fotce, gratulujeme!

Nejvyšší hru dne předvedl Lukáš Zelený (237) a ve dvojicích Jeleni (356). Dnešní Lukášova hra se stala vůbec nejvyšší hrou celé ligové skupiny.

Důležitější je však konečný žebříček ligy: Jeleni 98 bodů a 1. místo stylem start - cíl. Jeleni mají i celkový nejvyšší průměr přes 314. Díky dnešku 2. místo Nesmrtelný 86 bodů. Na 3. místo klesli Osečáci, rovněž 86 bodů, ale horší průměr, proto 3. místo. Čtvrtý končí Dr. Bowling s 66 body, nicméně zejména ke konci Ligy se zlepšoval a do budoucna by mohl ostatním také zatápět. Nejlepší trojice převrala své poháry, oceněna byla nejlepší žena ligy Helena Jelínková a cenu za nejvyšší nához přebral Lukáš Zelený. Na fotce jsou zaslouženě Jeleni.

V jednotlivcích kraluje Zdeněk Jelínek se součtem kuželek 3311, druhý je Lukáš Zelený (3096), třetí nejlepší pak Jakub Pecl (2933).

Do Republikového finále postupují Jeleni a Nesmrtelný, do obsazovačky už byly oba týmy zapsány. Finále se koná 4. června v centru Kaštanka Brno. Detaily naleznete v Propozicích finále.

Konečná tabulka s výsledky posledního kola je ke stažení:

A samozřejmě se podívejte i na fotky z vyhlašování vítězů... Děkujeme zcela všem hráčkám a hráčům, jakož i Lukášovi. Liga dvojic se znovu otevře v září 2023, budeme kontaktovat všechny kapitány. Mějte se dobře a hezké léto!

Třetí kolo: 24 bodů pro 3 týmy.

Třetí kolo přineslo hned třem týmům 24 bodů. Velice vyrovnané kolo... Pouze průměry tyto dvojice seřadily do pořadí Jeleni, Osečáci, Nesmrtelný. Taková vyrovnanost je oproti předchozím kolům novinka. Týmy na prvních 3 místech se porážely navzájem, každý z nich utrpěl jednu prohru, ve kterých si ale 2 body podržely. Vzhledem k průměrům i dnes vítězí Jeleni.

V jednotlivcích se dnes zrodil nový rekord - 218 si zahrál Honza Hnídek z Nesmrtelných, aby šel v další hře o 108 bodů dolů. Možná také rekord? I po třech kolech jsou nejlepší Zdeněk a Helena Jelenovi, třetí za nimi se drží Kuba Pecl z Osečáků.

Celková tabulka po 3 kolech vyznívá ve prospěch Jelenů (80 bodů). Tady už je jistota postupu do republikového finále. Se 66 body jsou druzí Osečáci, 62 bodů mají Nesmrtelný. A protože postup se týká dvou týmů, očekává se boj hlavně u nich.

Republikové finále se koná 4. června 2023 opět na Kaštance v Brně..

Výsledky jsou níže ke stažení. (A tady malá omluva za chybku programu, který se rozhodl brát do součtů jiné hodnoty, než měl. Je to spravené...)

2. kolo 19.03.2023: Jeleni lepší průměr, méně bodů.

Druhé kolo potvrdilo vedení Jelenů v tabulce dneška a tím samozřejmě i v tabulce celkové za obě kola. Minule Jeleni získali 30 bodů, dnes s o dost lepším průměrem "jen" bodů 26. Celkově s 56 body kralují tabulce celkové tabulce. Oba členové, tedy Zdeněk a Helena Jelínkovi, jsou i na čele jednotlivců. Přestože dnes měli lepší průměr než minule, přišli o 4 body s Nesmrtelnými a Dr. Bowlingem, nemají nejvyšší nához ani dvojice, ani jednotlivce. Zdá se z toho, že pronásledovatelé na svých výkonech přidali.

Nesmrtelný byly po 1. kole třetí, ve druhém jsou druzí. 20 bodů, stejně jako Osečáci, které předběhli, ale mají lepší průměr. Lukáš Zelený a Honza Hnídek zahráli dnes nejvyšší hru dvojice 383! A oproti 1. kolu šli dnes se svým průměrem docela pěkně nahoru. V celkové tabulce po 2 kolech zůstávají sice třetí, ale na druhé Osečáky zdá se mít mohou.

Osečáci dnes třetí, 20 bodů, ale nižší průměr než Nesmrtelný. Průměrově zůstávají se svými hrami zhruba na svém. V celkové tabulce zůstávají i nadále druzí, ale týmy pod nimi se zlepšují, do budoucna je třeba být na pozoru. V jednotlivcích je na tom Jakub Pecl malinko lépe, než parťák David Jandus.

Čtvrté místo patří týmu Dr. Bowling. Daniel Tagaj se vytáhl nejvyšší hrou dne - 207. ale výkony byly hodně kolísavé, včetně parťačky ve dvojici Václavy Havelkové. Dnes z toho bylo 18 bodů, 4 body sebrali Osečákům a 2 body Jelenům. Celkově jsou sice i nadále čtvrtí, ale jak Osečáky, tak i Nesmrtelný mají nad sebou ještě v docela dosažitelné výšce.

Třetí kolo se hraje 09.04.2023. Výsledky jsou níže ke stažení a fotka dnešních vítězů je stejná jako minule...

1. kolo 25.02.2023: Jeleni na nic nečekají...

Liga začala dosti komorně. Skupina je pětičlenná, což nevadí, problém však přišel s týmem Ptáčkové, který dnes nedorazil vůbec. Škoda, snad to příště vyjde i jim, nicméně utkání byla odehrána, proti Ptáčkům a šestému volnému týmu na součet, jenž docela často při bodové shodě rozhoduje.

Hned zkraje nasadili vysoké tempo Jeleni, kteří vyhráli co se dalo s plným bodovým ziskem. Není se co divit, jsou to loňští finalisté a už teď mají našlápnuto více než dobře. Nejvyrovnanější utkání si zahráli proti Nesmrtelným 345:311. Jeleni měli nejlepší hru v úctyhodné výši 357, což vybalili proti Dr. Bowlingu. Zaslouženě je tedy vidíme na fotce...

Níže je ke stažení soubor s výsledky, kde je vidět výsledková tabulka po dnešku s body, náhozy a průměry dvojic, výsledky jednotlivých utkání a také výkony jednotlivců. Nejlepším po dnešku je Zdenda Jelínek s průměrem přes 166 a krásnou hrou 207. Po dnešku jednoznačný lídr skupiny a tahoun týmu. Ale ani parťačka Helena příliš nezaostala, celkově je v jednotlivcích třetí s průměrem 149. Takže se není co divit, že právě Jeleni jsou na čele. Ovšem samozřejmě, máme za sebou jedno jediné kolo za čtyř. Druzí Osečáci ztratili 1 zápas právě s Jeleny a dva bodíky jim uzmul Dr. Bowling. Vydolovali 22 bodů, což vypadá jako velká ztráta na vedoucí Jeleny, ovšem musíme vzít v úvahu, že z každého utkání lze vydolovat až 6 bodů, takže je to ztráta rozhodně dohnatelná. David s Kubou mají společný průměr kolem 140. V jednotlivcích jsou vedle sebe na 5. a 6. místě. Třetí tým Nesmrtelný má 18 bodů, což je na Jeleny ztráta v hodnotě 2 zápasů. Lukáš je v jednotlivcích druhý (!), Honza šestý. Ale když se tihle dva ve hře sejdou, budou nebezpeční pro každého. 4. místo má Dr. Bowling, což sice není zrovna ideální pozice, ale pozor, nepodceňovat!

Poděkování patří zcela všem přítomným a těšíme se na 2. kolo!