Skupina Kolín B

26.02.2023

2. kolo: Rašovičtí dnes ztratili pouhé 2 body.

Dva týmy dnes sbíraly většinu bodů. Jednak Rašovice 28 a Chuligáni 22. Naopak dnes polevil Kruh. I když polevil... jejich první hra jim přinesla hned dva vavříny: Josef Nezavdal zahrál nádherných 254, což zůstalo jasně nejlepší hrou celého kola. Zdeněk Nykl přidal 146 a v součtu z toho bylo rovných 400! I toto číslo zůstalo nejvyšším náhozem dvojice. Prostě skvělé! A potom... zřejmě na těch vavřínech usnuli. Ve všech dalších utkáních ztráceli body, tedy mimo sparingu. Zůstali tak dnes třetí s citelnou ztrátou na nejlepší dvojku. Tou jsou podobně jako v 1. kole Rašovice. Přišli o pouhé 2 bodíky právě s Kruhem. Štěpán Písecký hrál dejme tomu slušně celý den. Zato Jitka Michalicová zřejmě po druhé hře požila a následně předvedla skvělé hry! Otázkou je, co to bylo... V každém případě je tady máme na fotce:

Druzí dnes končí Chuligáni, David Jensen s Lubošem Langem poctivě sbírali bodík k bodíku, narazili pouze v jednom případě, a to s Rašovicemi. K+K a KoKo tabulku uzavírají.

A co na dnešek říká roční tabulka: Rašovice už se asi budou těžko dohánět, 52 bodů, nejlepší průměr... Ale kdoví, uvidíme. Zato druhé až čtvrté místo je hodně vyrovnané. Kruh 38 bodů, K+K 36 bodů a Chuligáni 34 bodů. Průměrově z těchto tří týmů je na tom nejlépe Kruh team, ale neradno podceňovat K+K a lepšící se Chuligány. Tabulku uzavírá KoKo s 20 body. KoKo sem tam bodíky soupeřům ubírá, což může mít důležitý vliv pro konečný stav po závěrečném 4. kole. Do republikového finále postupují odtud 2 nejlepší týmy. Nechceme hovořit o jistotě, nicméně s velkou pravděpodobností to budou Rašovice. Kdo je ale doprovodí jako druhý, to je ve hvězdách...

V jednotlivcích za obě odehraná kola je na tom nejlépe Josef Nezavdal s průměrem téměř 169. K prvenství mu dopomohla právě ta jeho skvělá první hra. Tím odsunul na druhou a třetí pozici rašovické s tím, že Jitka se navíc dostává před Štěpána. Je tak stále nejlepší ženou této ligy. Pěkně se ukazuje i Jaromír Kytlica s průměrem přes 161 a David Jensen, který má přes 153.

Výsledky jsou níže ke stažení. Třetí kolo hrajeme 13.04.2023.

1. kolo: Rašovice těsně vedou.

05.03.23 to byl den zahájení Ligy dvojic, skupiny B. Jelikož 1 tým účast vzdal, hrálo 5 týmů + 1 utkání na součet. I to je důležité, protože při rovnosti bodů rozhoduje právě průměr o postupu do Finále. Z této skupiny budou postupovat 2 nejlepší týmy.

Žádný z týmů neodešel bez porážky, hned 3 dvojice mají za sebou 4 vítězné souboje. Trojice dnes nejlepších se porážela mezi sobou: Rašovice prohrály s K+K, Kruh s Raškovicemi a K+K s Kruhem. To svědčí o velké vyrovnanosti. Trochu stranou dnes zůstali Chuligáni a KoKo. Je tam optická bodová ztráta, ale je třeba mít na vědomí, že 1 zápas = až 6 bodů. Po příštím kole může být všechno jinak. Po dnešku tedy 1. místo Rašovice RSK (24 bodů), 2. místo Kruh team (22) bodů, 3. místo K+K (rovněž 22 bodů, ale horší průměr). Rašovice RSK si tedy můžeme prohlédnouit na fotce.

V jednotlivcích se dnes předvedl Jaromír Kytlica z K+K s průměrem přes 168 (včetně HDC), nepatrně horší je dnes druhý nejlepší Josef Nezavdal z Kruhu, jeho průměr je přes 167 (bez HDC, Josef žádný nemá). Pomyslný bronz jednotlivců si přivlastnil Štěpán Píšecký z Rašovic. Ten má také na svém kontě nejvyšší hru dne 216 a spolu s Jitkou Michalicovou právě při této hře Štěpána utvořili nejvyšší nához dvojice 359. K vidění ale byly i další pěkné hry prakticky u všech týmů.

Gratulujeme všem dnes úspěšným a děkujeme naprosto všem hráčům, jakož i sudímu Lukášovi. Podrobná výsledková listina je níže ke stažení.