Skupina Kolín B

26.02.2023

Poslední kolo i sezonu ovládli Rašovice RSK.

Závěrečné 4. kolo této sezony přineslo dvě překvapení - jednak absentovali Chuligáni, kteří po třetím kole trochu koketovali s postupem do Finále (Sparta?) a pak že Kruh team se nevymanil z rozpačitých výkonů a postup do Finále z loňska neobhájil. Lídrem dneška i celé této sezony byly Rašovice v podání Štěpána Píseckého s Jitkou Michalicovou. Dnes 26 bodů, 1 prohra s Kruhem. Druzí končí K+K 24 bodů, čímž si zajistili postup, třetí pak Kruh team. V jednotlivcích dnes byli nejlepší Štěpán Písecký (Rašovice) a Josef Nezavdal (Kruh team). Na fotce jsou dnes nejlepší Rašovičtí...

Konečná tabulka se tak uzavřela. S náskokem 16 bodů celkově vítězí Rašovice RSK se 102 body, na druhé místo se docela překvapivě, ale zaslouženě, vypracovali K+K (86), třetí končí Kruh (75). Stejné pořadí týmů vychází i co do celkových průměrů. Nejlepším jednotlivcem této ligy je Štěpán Písecký, nejlepší ženou Jitka Michalicová, nejvyšší nához ligy má Josef Nezavdal (254). Ocenění převzali své poháry a ceny, všichni bez rozdílu umístění si pak svorně pochutnali na rautu.

Do Finále postupují první dva týmy, tedy Rašovice RSK a K+K. Republikové finále se hraje 4. června v Brně na centru Kaštanka. Detaily Finále najdete v Propozicích. Oba týmy jsme již zanesli do obsazovačky Finále. Týmy ze skupiny Kolín B tam začínají v 11:45 hod.

Děkujeme zcela všem hráčkám a hráčům jakož i rozhodčímu Lukášovi a těšíme se již nyní na podzimní Ligu dvojic. Přihlášky do ní začneme sbírat v srpnu u Lukáše přímo na centru Kolín.

Výsledky jsou níže ke stažení, podívejte se i na fotky z vyhlašování vítězů..

Ve 3. kole nejlepší K+K. Ve všem!

Třetí kolo docela překvapilo. Dosud jasně vedoucí Rašovice dnes neměli na tým K+K, který ze 30 možných bodů si přivlastnil 26. Po dvou bodících poztráceli pouze s Kruhem a Chuligány. Zásadní ale byla porážka Rašovických 6:0, což vydatně přispělo k jejich dnes prvnímu místu. A to není všechno, že byli v laufu dosvědčuje i jejich nejvyšší nához dvojice 394, jakož i nejvyšší hra jednotlivce 219, kterou předvedl Juraj Kolcun. Proto se zde můžeme kochat jejich fotkou...

Rašovice dnes zaostali za K+K o 2 bodíky, což ale nijak neohrožuje jejich postavení v celkové tabulce. I jejich dnešní průměr je pěkný, jen o bod horší, než mají K+K. Třetí Chuligáni 3 vítězství, 2 prohry a 18 bodů. Kruh se nevymotal z mlhavých výkonů, dneska sice pěkný průměr, ale jen 16 bodů. Kruh prohrával i na vysoké hry. KoKo zůstává poslední, ale dnes se jim nepodařilo nikoho jiného bodově oslabit. Přesto je však s nimi počítat, protože riziko, že někomu nahoře pár bodíkůl seberou tu stále je a bude i ve 4. rozhodujícím kole.

V hodnocení jednotlivců se dnes vytáhl Juraj Kolcun, byl nejlepší, nechal za sebou jak Štěpána, tak Jitku Kytku. A to se rozhodně cení. Jednotlivce celkově za všechna 3 kola ale ovládá Pepa Nezavdal z Kruhu, průměr má přes 167. O průměrový bod méně má Štěpán Písecký a o další bod méně Jitka Michalicová, tedy oba Rašovičtí.

Celková tabulka po 3 kolech hovoří vcelku jasně, se 76 body jsou na postup do Finále Rašovice RSK. I díky dnešku druzí K+K nasbírali 62 bodů a prvního už jen těžko mohou předhonit. Ale nikdy neříkej nikdy, rozdíl je 14 bodů a v posledním kole jde vydolovat až 30 bodů... Třetí Kruh team má 54 bodů a čtvrtí Chuligáni 52 bodů. Pokud by se Kruh chtěl dostat jako vloni do Finále, musí příště nutně porazit jak Rašovice, tak i K+K. Podobně jsou na tom i Chuligáni, kteří se dlouhodobě snaží tlačit také nahoru. Jak se komu co podaří, to si musíme počkat na poslední kolo, které se hraje 7. května. Po něm proběhne vyhodnocení, předání cen a bude i nějaký ten rautík pro všechny. Finále se hraje 4. června na Kaštance v Brně. A tam je to připraveno velmi kvalitně, točenáři se tam obvykle radují více a častěji, než rovináři.

2. kolo: Rašovičtí dnes ztratili pouhé 2 body.

Dva týmy dnes sbíraly většinu bodů. Jednak Rašovice 28 a Chuligáni 22. Naopak dnes polevil Kruh. I když polevil... jejich první hra jim přinesla hned dva vavříny: Josef Nezavdal zahrál nádherných 254, což zůstalo jasně nejlepší hrou celého kola. Zdeněk Nykl přidal 146 a v součtu z toho bylo rovných 400! I toto číslo zůstalo nejvyšším náhozem dvojice. Prostě skvělé! A potom... zřejmě na těch vavřínech usnuli. Ve všech dalších utkáních ztráceli body, tedy mimo sparingu. Zůstali tak dnes třetí s citelnou ztrátou na nejlepší dvojku. Tou jsou podobně jako v 1. kole Rašovice. Přišli o pouhé 2 bodíky právě s Kruhem. Štěpán Písecký hrál dejme tomu slušně celý den. Zato Jitka Michalicová zřejmě po druhé hře požila a následně předvedla skvělé hry! Otázkou je, co to bylo... V každém případě je tady máme na fotce:

Druzí dnes končí Chuligáni, David Jensen s Lubošem Langem poctivě sbírali bodík k bodíku, narazili pouze v jednom případě, a to s Rašovicemi. K+K a KoKo tabulku uzavírají.

A co na dnešek říká roční tabulka: Rašovice už se asi budou těžko dohánět, 52 bodů, nejlepší průměr... Ale kdoví, uvidíme. Zato druhé až čtvrté místo je hodně vyrovnané. Kruh 38 bodů, K+K 36 bodů a Chuligáni 34 bodů. Průměrově z těchto tří týmů je na tom nejlépe Kruh team, ale neradno podceňovat K+K a lepšící se Chuligány. Tabulku uzavírá KoKo s 20 body. KoKo sem tam bodíky soupeřům ubírá, což může mít důležitý vliv pro konečný stav po závěrečném 4. kole. Do republikového finále postupují odtud 2 nejlepší týmy. Nechceme hovořit o jistotě, nicméně s velkou pravděpodobností to budou Rašovice. Kdo je ale doprovodí jako druhý, to je ve hvězdách...

V jednotlivcích za obě odehraná kola je na tom nejlépe Josef Nezavdal s průměrem téměř 169. K prvenství mu dopomohla právě ta jeho skvělá první hra. Tím odsunul na druhou a třetí pozici rašovické s tím, že Jitka se navíc dostává před Štěpána. Je tak stále nejlepší ženou této ligy. Pěkně se ukazuje i Jaromír Kytlica s průměrem přes 161 a David Jensen, který má přes 153.

Výsledky jsou níže ke stažení. Třetí kolo hrajeme 13.04.2023.

1. kolo: Rašovice těsně vedou.

05.03.23 to byl den zahájení Ligy dvojic, skupiny B. Jelikož 1 tým účast vzdal, hrálo 5 týmů + 1 utkání na součet. I to je důležité, protože při rovnosti bodů rozhoduje právě průměr o postupu do Finále. Z této skupiny budou postupovat 2 nejlepší týmy.

Žádný z týmů neodešel bez porážky, hned 3 dvojice mají za sebou 4 vítězné souboje. Trojice dnes nejlepších se porážela mezi sobou: Rašovice prohrály s K+K, Kruh s Raškovicemi a K+K s Kruhem. To svědčí o velké vyrovnanosti. Trochu stranou dnes zůstali Chuligáni a KoKo. Je tam optická bodová ztráta, ale je třeba mít na vědomí, že 1 zápas = až 6 bodů. Po příštím kole může být všechno jinak. Po dnešku tedy 1. místo Rašovice RSK (24 bodů), 2. místo Kruh team (22) bodů, 3. místo K+K (rovněž 22 bodů, ale horší průměr). Rašovice RSK si tedy můžeme prohlédnouit na fotce.

V jednotlivcích se dnes předvedl Jaromír Kytlica z K+K s průměrem přes 168 (včetně HDC), nepatrně horší je dnes druhý nejlepší Josef Nezavdal z Kruhu, jeho průměr je přes 167 (bez HDC, Josef žádný nemá). Pomyslný bronz jednotlivců si přivlastnil Štěpán Píšecký z Rašovic. Ten má také na svém kontě nejvyšší hru dne 216 a spolu s Jitkou Michalicovou právě při této hře Štěpána utvořili nejvyšší nához dvojice 359. K vidění ale byly i další pěkné hry prakticky u všech týmů.

Gratulujeme všem dnes úspěšným a děkujeme naprosto všem hráčům, jakož i sudímu Lukášovi. Podrobná výsledková listina je níže ke stažení.